Çevre Dostu Deterjan Yapımı

sabun_yapimi_
Küresel ısınma günümüzün en büyük problemlerinden biri olmuş durumunda. Okullarda ders müfredatında en geniş yer kaplayan konuların başında geliyor. Çocuğunuzun okulda duyup da ilgisini çeken konulardan biri halini aldı.
Eve gelip size; “ Annecim, babacım; artık evde kullandığımız deterjan ve sabunlarımızı kendimiz üretmeliyiz. Dışarıdan kimyasal maddesi bol olan temizleyicileri almamalıyız. “ dediğinde onunla hemen evde temizleyici yapmak ister misiniz ? Bunun için kullanacağınız malzemeler; rendelenmiş sabun, boraks, sıcak su ve eğer isterseniz koku vermesi için esans yağlar olacaktır.
İşe ilk başta küçük bir kaba bir kaşık rendelenmiş sabun, bir kaşık boraks ve birkaç damla esans yağ ekleyerek başlayabilirsiniz. Daha sonra bu malzemelerin üzerine sıcak su koyup rendelenmiş sabun eriyene kadar karıştırmanız yeterlidir. Köpük temizleyiciniz yaklaşık 3 dakika karıştırmanız sonucunda hazırlanmış olacaktır.
Bu kısa deneyle çocuğunuza küresel ısınma ve etkilerini azaltma bilincini aşılamış olacak ayrıca çok keyifli zaman geçireceksiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir