Eğitim Kurumlarına Yönelik Çözümlerimiz

Öğrencilerin fen başarısı, veli memnuniyeti, pratik hazırlık ve maliyet konusunda kendimizi her yıl geliştiriyoruz. Alttaki sayfalarda sizler için geliştirdiğimiz çözümlerin detaylarına, öğretmen görüşlerine, lisanslı kurumlarımızın listesine ulaşabilirsiniz.

Lisanslı Kurum Olma

Adımları

Okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için deneylerle konu anlatımı bilim eğitiminin ayrılmaz bir parçasıdır .Bunun yapılabilmesi için;

-Müfredata uygun deney/ders akışları (Yıllık Ders Programını sayfanın altından indirebilirsiniz.)

-Öğrenci bazında ayrıntılı materyal

-Erişilebilir maliyetler

-Öğretmenler için pratik materyal hazırlığı

-Öğretmenlerin sertifikalandırılması

-Veli Bilgilendirme Formları

Çalıştığımız kurumlardan en çok aldığımız geri bildirim artan veli memnuniyeti ve öğrencilerin bilime olan ilgisinde ve ders başarısındaki yükselmedir.

 • 1. EĞLENCELİ BİLİM DERSLERİNİN YILLIK PLANA EKLENMESİ

  Tüm sınıflar ( Okul öncesi,1-8 . sınıflar) için ekleyebileceğiniz gibi seçeceğiniz sınıfların planlarına da ekleyebilirsiniz. Kulüp ya da okul sonrası etkinlik mantığında seçmeli ders olarak da değerlendirebilirsiniz.

 • 2. ÖĞRETMENLERİN SERTİFİKALI EĞİTİM ALMASI

  Eğitimler bir yarım gün sürmektedir. Kurum talebine göre eğitimler sizin kurumunuzda ya da online olarak sunulmaktadır. Eğitmenlerin sertifika alması lisanslama için önkoşuldur.

 • 3. VELİ İLETİŞİM PLANININ HAZIRLANMASI VE PAYLAŞILMASI

  Veliler başlayacak uygulamanın öğrencilere katkıları konusunda bilgilendirilmelidir. Sunum, Broşür, Video içeriği konusunda okullara destek sağlanmaktadır.

 • 4. DEMİRBAŞ-SARF MALZEMELERİN VE DERS PLANLARININ OKULA ULAŞTIRILMASI

  Demirmaş yılın başında kurumunuza yollanan ve tek sefer için alınan maddelerdir. Sarf malzemeleri haftalık bazda öğrenci sayısına göre gönderilir. Ders Planları; ayrıntılı ders akışı ve deny yönergelerini kapsamaktadır.

 • 5. YIL BOYU ÖLÇME – DEĞERLENDİRME

  Düzenli aralıklarla topladığımız öğretmen değerlendirmeleri ile size verdiğimiz hizmetin niteliğini sürekli ölçüyoruz. Öğrenci eğilim anketleri ile bilime olan ilgiyi takip ediyoruz.

Eğlenceli Bilim Lisanslı Eğitim Kurumları

Uygulamalarımızı Gerçekleştirdiğimiz Eğitim Kurumlarından Bazıları

 

Öğretmen Görüşleri

Program listemizi

İndirin!

Program listesi sınıf bazında hazırlanmıştır. Her sınıf için önerdiğimiz minimum sayıda programı ve opsiyonel listeyi görebilirsiniz. Okul Öncesi, İlkokul ve Ortaokul Program listelerini indirmek için lütfen butona tıklayınız.

İLETİŞİM FORMU

Eğlenceli Bilim’le ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurup bize gönderin.