fbpx

Eğitim Kurumlarına Yönelik Çözümlerimiz

Öğrencilerin bilimsel okur yazarlıklarının gelişimi, bilimi deneyimleyerek öğrenmeleri, okullarda uygulamalı fen öğretimi pratiğinin artması, okul ve veli memnuniyetine yönelik çalışmalarımızı her yıl ileriye götürüyoruz. Lisanslı kurumlarımıza verdiğimiz hizmetlere, öğretmen görüşlerine, lisanslı kurumlarımızın listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Lisanslı Kurum Olma

Adımları

Uygulamalı fen öğretimi okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin bilimsel okuryazarlıklarını geliştirmek, yaparak yaşayarak öğrenmelerini desteklemek için bilim eğitiminin ayrılmaz bir parçası. Okulunuzdaki öğrencilerin bilim öğretiminden keyif alarak bilimsel okuryazarlıklarının geliştirmek için sağladığımız hizmetler;

– Müfredat ile uyumlu deney akışları

-Öğrenci bazında ayrıntılı materyal

-Erişilebilir maliyetler

-Öğretmenler için pratik materyal hazırlığı

-Öğretmenlerin sertifikalandırılması

-Veli Bilgilendirme Formları

– Yönerge ve videolara anlık erişim imkanı sunan Eğlenceli Bilim mobil ve web uygulaması

Çalıştığımız kurumlardan en çok aldığımız geri bildirim çocukların bilime olan ilgisinde ve ders başarısındaki yükselme ve veli memnuniyetidir.

 • 1. EĞLENCELİ BİLİM DERSLERİNİN YILLIK PLANA EKLENMESİ

  Tüm sınıflar ( Okul öncesi,1-8. sınıflar) için ekleyebileceğiniz gibi seçeceğiniz sınıfların derslerinde uygulayabilirsiniz.

 • 2. ÖĞRETMENLERİN SERTİFİKALI EĞİTİM ALMASI

  Eğitimler yarım gün sürmektedir. Kurum talebine göre eğitimler sizin kurumunuzda ya da online olarak sunulmaktadır. Eğitmenlerin sertifika alması lisanslama için ön koşuldur.

 • 3. VELİ İLETİŞİM PLANININ HAZIRLANMASI VE PAYLAŞILMASI

  Veliler başlayacak uygulamanın öğrencilere katkıları konusunda bilgilendirilmelidir. Sunum, broşür ve video içerikleri ile okullarımızın velilerini bilgilendirilmesi için destek sağlanmaktadır.

 • 4. MALZEMELERİN ULAŞIMI VE OKULLARIN DERS PLANLARINA ERİŞİMİ

  Ders planları, ayrıntılı ders akışı ve deney yönergelerini kapsamaktadır. Kurumlarımız Eğlenceli Bilim mobil uygulaması ile tüm sınıf kademelerine özel olarak hazırlanan deney planlarına sene başından itibaren ulaşabilirler.

  Eğlenceli Bilim Programlarında iki tür materyal bulunmaktadır. Demirbaş materyaller yıl boyu birçok deneyde kullanılır. Yılın başında kurumunuza yollanır ve lisanslı kurum olduktan sonra tek sefer için alınan materyallerdir.

  Deneylere özel kullanılan sarf malzemeler ise, her deney özelinde tek sefer kullanılan malzemeleridir. Sarf malzemeler program özelinde şubelerdeki öğrenci sayısına göre şube bazlı kutulanarak okullara aylık periyotlarla gönderilir.

  Sene başında her çocuğa yıl boyu yaptıkları deneyler sırasında yaptıkları edindikleri deneyimleri yazabilecekleri bir deney defteri gönderilir.

 • 5. ETKİ DEĞERLENDİRME

  Eğlenceli Bilim Programları ile öğrencilerin bilimsel okur yazarlıklarının gelişimi desteklenir. Sağlanan katkının etkisi düzenli olarak değerlendirilir ve izlenir. Yönetici, öğretmen ve öğrencilerden çeşitli araçlarla toplanan veriler bu çalışmalara kaynaklık eder.

Öğretmen Görüşleri

Program listemizi

İndirin!

Program listesi sınıf bazında hazırlanmıştır. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul Eğlenceli Bilim Program listelerini indirmek için lütfen tıklayın.

İLETİŞİM FORMU

Eğlenceli Bilim’le ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen formu doldurup bize gönderin.