Uygulamalı Bilim Eğitimi: Tüm Çocuklar Yararlanmalı

16 Mayıs 2020 tarihinde, Öğretmen Ağı işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz “Uygulamalı Bilim Eğitimi Deneyimler ve Geliştirme Alanları” Çalıştay Raporu’nu bugün sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Okullarda uygulamalı bilim eğitimine daha fazla yer açılmasını sağlamak için ihtiyaçların belirlenmesine yönelik olarak tasarladığımız projenin ilk basamağını, bu raporumuzla birlikte tamamladık. Projenin ikinci aşamasında kantitatif bir saha çalışması yaparak, ilk aşamada elde edilen bulguları desteklemeyi hedefliyoruz.  Üçüncü aşamada ise kantitatif araştırmanın bulgularını paylaşacak ve çözüm önerilerini paydaşlarla tartışacağımız bir sempozyum düzenleneceğiz.

Bu çalıştayda “Çocukların, bilimsel bilgiyi edinme yolunda ihtiyaç duydukları uygulamalı bilim eğitimini öğrenme ortamlarında daha nitelikli kullanabilmek için, öğretmenlerin ihtiyacı nedir?” sorusuna öğretmenlerimizle birlikte cevap aradık.

Temel amacımız, uygulamalı bilim öğretiminin okullarımızda layıkıyla yapılabilmesi için gerekli olan koşulları ortaya çıkarmak ve okullarda uygulamalı bilim eğitimine daha fazla yer açılmasını sağlamaktı. 

Çalışmanın temel paydaşı olan Öğretmen Ağı’na; bilgi ve deneyimleriyle yanımızda olan tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimizle.

Rapora ulaşmak için: 

Uygulamalı Bilim Eğitimi: Tüm Çocuklar Yararlanmalı Rapor

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir