TEGV Fen Eğlenerek Öğren Projesi Eğitmen Eğitimi

IMG_0954 IMG_1061 IMG_1043 IMG_1034
TEGV Garanti Bankası sponsorluğunda tüm Türkiye’de “Matematik Fen Eğlenerek Öğren” projesine pilot uygulamalar sonrasında başladı. Proje kapsamında 3 yılda ilköğretim çağındaki yaklaşık 100bin çocuğun matematik ve fen bilimlerinin temel bilgi ve becerilerinin kazandırılması hedefleniyor. Projenin “Fen Eğlenerek Öğren” kısmında Eğlenceli Bilim olarak danışman olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

“Fen Eğlenerek Öğren” projesi, 2. sınıftan 8. sınıfa kadar olan çocuklara fen bilimlerinin temel bilgi ve becerilerini kazandırıyor, bu sayede eleştirel düşünme, araştırma, yaratıcılık, takım çalışması, karar verme gibi birçok önemli becerinin öğrenilmesine de fırsat yaratıyor. Program ayrıca çocukların çevreye duyarlılık, doğaya saygı gibi tutum ve değerler kazanmasına da katkı sağlıyor.

Projenin uygulamalarını gerçekleştirecek 25 TEGV eğitmeni ile birlikte 2 Ekim Pazar günü eğitimimizi tamamladık. Çok keyifli bir eğitim geçirdik. Eğitmenler heyecanlarını dile getirip eğitimlerin bir an önce başlaması için sabırsızlandıklarını belirttiler.

4 cevaplar
  • zeynep
   zeynep says:

   Berrin Hanım merhaba,

   Gönüllü eğitmen eğitimlerini ilk faz için tamamladık. Gönüllü eğitimleri için bölgenizdeki TEGV birimi ile iletişime geçebilirsiniz.

   Teşekkürler,
   Eğlenceli Bilim

   Cevapla
    • zeynep
     zeynep says:

     Ozkan Bey merhaba,

     Semtinize en yakın TEGV birimi ile iletişime geçebilirsiniz. Bizler danışmanlık hizmeti dahilinde eğitmen eğitimlerini verdik, bu süreçte de deney malzemelerini tedarik ediyoruz. Uygulama için direk onlarla iletişime geçmenizi öneririz.

     İlginiz için teşekkürler,
     Eğlenceli Bilim

     Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir