Eğlenceli Bilim

Eğlenceli Bilim 2010 yılında Türkiye’deki çocukların uygulamalı fen bilimi alanında gelişimlerine destek olmak için programlar geliştirmek üzere kurulmuş bir sosyal girişim. Yolculuğuna High Touch High Tech programları ile başlayan yapı, yıllar içerisinde farklı okullar, STK’lar, belediyeler, şirketler ve aileler ile birlikte çalışarak 220,000 çocuğa ulaşmayı başardı.

Amacımız 4-14 yaş arası çocuklarımızın;

  • bilimsel okur yazarlıklarını desteklemek,
  • doğa ve bilimi yaşayarak tecrübe etmelerini sağlamak;
  • kişisel gelişimlerine ve bilgi birikimlerine katkıda bulunmak;
  • sorumlu, sorgulayan, paylaşımcı ve özgür düşünme yeteneğine sahip birer birey olmalarını desteklemek.

Referanslarımız

Şu ana kadar çalıştığımız bazı eğitim kurumları, şirketler ve alışveriş merkezleri

1
İl
1
Eğitim Kurumu
1
AVM & Şirket
1
Öğrenci

Kurucularımızla Tanışın

Zeynep Ülker

Zeynep Ülker

Kurucu

İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Özel sektörde Ticari Pazarlama, Planlama ve Organizasyonel Gelişim alanlarında çeşitli departmanlarda uzman ve yönetici pozisyonlarında çalıştı. Zeynep Ülker, Aralık 2010 itibariyle, okul öncesi, ilköğretim ve ortaokul öğrencilerinin eğitim ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Eğlenceli Bilim kurucuları arasına katıldı. Zeynep, aynı zamanda bir yoga aşığı ve uzun zamandır yoga dersleri veriyor.

Turgay Ülgen

Kurucu

1976 yılında Almanya’da doğdu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Özel sektörde Ticari Pazarlama ve Organizasyonel Gelişim alanlarında çeşitli departmanlarda uzman ve yönetici pozisyonlarında çalışmış, şirket içi eğitimlerde eğitmen olarak görev almıştır.

Turgay Ülgen, 2010 yılında okul öncesi, ilköğretim ve ortaokul öğrencilerinin eğitim ve gelişimine destek olmak için Yunus Erduran’la birlikte Eğlenceli  Bilim’i kurdu. Yüzlerce program içeriğinin geliştirilmesini sağlayan ekibin kurulmasını sağlayan Turgay, bilimsel merakını şu aralar kent bahçeciliğini öğrenmeye yöneltmiş durumda. Evli ve Alp ile Batu’nun da babası olan Turgay kitap okumayı ve yoga yapmayı seviyor.

Yunus Erduran

Kurucu

1975 yılında Ankara’da doğdu. 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Özel sektörde Araştırma, Ticari Pazarlama ve Organizasyonel Gelişim gibi alanlarda farklı firmalarda çeşitli departmanlarda uzman ve yönetici pozisyonlarında görev aldı. 2009 Aralık itibariyle kurumsal hayatı bırakıp sosyal fayda yaratacak projelerine daha çok zaman ayırmak için önce Yetenek Akademisi’nin, sonra da 2010 yılında Eğlenceli Bilim’in kuruluşunda rol aldı. Araştırma merakını yaptığı her işe yansıtmayı seven Yunus, birçok sivil toplum kuruluşunun projelerinde aktif olarak çalışıyor. Evli ve Elif Mira ile Deniz Ali’nin babası.

Ekibimizle Tanışın

Eğlenceli Bilim’in tüm Türkiye'ye ulaştırmak için çalışan bilim tutkunu, dinamik, neşeli ve tabi ki EĞLENCELİ ekibimiz.