1994′ten bu yana dünyadaki 12 ülkede çocuklar High Touch High Tech programlarıyla bilimin sıradışı dünyasını eğlenerek deneyimliyorlar. Her yıl tüm dünyada 4 milyondan fazla çocuğun yaşadığı bu deneyim 2010 yılından beri Eğlenceli Bilim adıyla Türkiye’de binlerce çocuğumuza ulaşıyor.

Amacımız 4-14 yaş arası çocuklarımızın;

  • bilimsel okur yazarlıklarını desteklemek,
  • doğa ve bilimi yaşayarak tecrübe etmelerini sağlamak;
  • kişisel gelişimlerine ve bilgi birikimlerine katkıda bulunmak;
  • sorumlu, sorgulayan, paylaşımcı ve özgür düşünme yeteneğine sahip birer birey olmalarını desteklemek.

Referanslarımız

Şu ana kadar çalıştığımız bazı eğitim kurumları, şirketler ve alışveriş merkezleri

1
İl
1
Eğitim Kurumu
1
AVM & Şirket
1
Öğrenci

Kurucularımızla

Zeynep Ülker

Zeynep Ülker

Kurucu

İzmir Karşıyaka Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Özel sektörde Ticari Pazarlama, Planlama ve Organizasyonel Gelişim alanlarında çeşitli departmanlarda uzman ve yönetici pozisyonlarında çalıştı. Zeynep Ülker, Aralık 2010 itibariyle, okul öncesi, ilköğretim ve ortaokul öğrencilerinin eğitim ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Eğlenceli Bilim Programlarını Türkiye’ye getiren High Touch High Tech Inc. firmasının Türkiye Temsilcisi Eğlenceli Bilim bünyesinde görev almaktadır.

Turgay Ülgen

Kurucu

1976 yılında Almanya’da doğdu. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Özel sektörde Ticari Pazarlama ve Organizasyonel Gelişim alanlarında çeşitli departmanlarda uzman ve yönetici pozisyonlarında çalışmış, şirket içi eğitimlerde eğitmen olarak görev almıştır.

Turgay Ülgen, 2010 yılında Ark Eğitim ve Gelişim’i kurarak okul öncesi, ilköğretim ve ortaokul öğrencilerinin eğitim ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla High Touch High Tech Inc. firmasının Türkiye Temsilciliğini alarak Eğlenceli Bilim Programlarını Türkiye’ye getirmiştir.

Yunus Erduran

Kurucu

1975 yılında Ankara’da doğdu. 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Özel sektörde Araştırma, Ticari Pazarlama ve Organizasyonel Gelişim gibi alanlarda farklı firmalarda çeşitli departmanlarda uzman ve yönetici pozisyonlarında görev aldı. 2009 Aralık itibariyle bireysel ve kurumsal gelişim konusunda çalışmalar yapmak amacıyla Yetenek Akademisi Ltd.Şti. kuruluşunda yer aldı. Yunus Erduran, Yetenek Akademisi’ndeki çalışmalarının yanı sıra 2010 yılında Ark Eğitim ve Gelişim’i kurarak okul öncesi, ilköğretim ve ortaokul öğrencilerinin eğitim ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla High Touch High Tech Inc. firmasının Türkiye Temsilciliğini alarak Eğlenceli Bilim Programlarını Türkiye’ye getirmiştir.